Aktualności

          • Bezpieczne Ferie

          • Dnia 24 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy VII. Uczniowie przedstawili kodeks postępowania w czasie ferii. Ferie to czas odpoczynku i zabawy, ale musimy pamiętać o bezpieczeństwie, aby wrócić do szkoły zdrowi i pełni energii.

            To już JUTRO!!!

            Wszyscy bardzo się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i relaksu.

            Życzymy Wam wspaniałych ferii zimowych pełnych śnieżnych przygód, zabawy i odpoczynku. Niech ten czas spędzony z rodziną przyniesie wiele radości i wytchnienia od codziennych obowiązków.

            DO ZOBACZENIA 10 LUTEGO

          • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

          • Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym 2024/2025.

            Wyniki z etapu gminnego przedstawiają się następująco:

            1. miejsce - Angelika Wołoszczyk klasa 6
            2. miejsce - Julia Puziuk klasa 3
            3. miejsce - Jan Litwińczuk klasa 1

            Prace tych uczniów przechodzą do etapu powiatowego

            Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 3:

            • Dawid Chim,
            • Zuzanna Rudnicka,
            • Joachim Jarmołowicz

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • ,,Śpiewajcie aniołowie…” Zawady 2025

          • 17 stycznia uczennice naszej szkoły z chóru ,,Złote nutki’’ pod kierunkiem Pani Kamili Łapińskiej wystąpiły podczas Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajcie aniołowie…” Zawady 2025. Uczennice zaprezentowały się wspaniale, za co należą im się gratulacje i ogromne brawa

            Życzymy chórowi kolejnych równie wielkich sukcesów.

          • ,,W 80 dni dookoła świata"

          • 14 stycznia 2025 roku uczniowie klas 4-8 obejrzeli musical ,,W 80 dni dookoła świata". Ciekawa akcja, różnorodność kostiumów postaci, oryginalna scenografia oraz niepowtarzalna muzyka przeniosły nas w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas... Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadomiły nam, jak ważna jest każda chwila naszego życia. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

          • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

          • 10 stycznia 2025 roku nasza szkoła miała przyjemność gościć strażaków z lokalnej jednostki OSP Suraż. Celem ich wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

            Strażacy pokazali praktyczne techniki resuscytacji oraz udzielania pomocy przedmedycznej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, co sprawiło, że zajęcia były zarówno pouczające, jak i angażujące.

            Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do większego bezpieczeństwa w naszej społeczności. Dziękujemy OSP Suraż, Komendantowi Panu Grzegorzowi Kłosko, Naczelnikowi Panu Łukaszowi Niewińskiemu oraz Strażakom za przeprowadzenie szkolenia.

          • „Mały Jezus rodzi się”

          • Dzisiejszy dzień w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu był pełen radości i świątecznej atmosfery. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek w pięknej scenerii uczniowie naszej szkoły zaprezentowali cudowną historię narodzin Jezusa. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście.

            Po Jasełkach głos zabrali przedstawiciele władz gminy, rodziców oraz Domu Dziecka w Krasnem, którym wręczono zebrane dary w ramach ogólnopolskiej akcji: ,, Aniołkowe Granie”.

            Dyrektor szkoły oraz goście złożyli wszystkim obecnym życzenia, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

          • Upominki

          • 12 grudnia uczniowie z klasy VI oraz przedszkolaki z grupy „Biedronki” wraz z wychowawcami udali się do Urzędu Miasta i Gminy, aby złożyć życzenia i przekazać kartki oraz upominki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte, otrzymały drobne niespodzianki w postaci odblasków. Uczniowie odwiedzili również szkołę, podarowali upominki świąteczne i złożyli życzenia. Był to bardzo miły dzień, a dla przedszkolaków kolejne nowe doświadczenie. Wszystkim składamy najlepsze życzenia Wesołych Świąt!!

          • Spotkanie z ratownikiem medycznym

          • Klasy VIII, VII i VI wzięły udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym.

            Celem zajęć było przygotowanie uczniów do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

            Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Gulewiczowi za pomoc w organizacji spotkania.

          • „… i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

          • Wspaniała idea, piękne przedsięwzięcie - akcja charytatywna „… i Ty możesz zostać Świętym

            Mikołajem” została zakończona. Prezenty zebrane przez Dzieci, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników

            Przedszkola i Szkoły, a także Pracowników Urzędu Miejskiego w Surażu oraz mieszkańców Gminy Suraż trafiły dzisiaj na oddział onkologiczny Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w

            Białymstoku, wywołując ogrom radości.

            Jesteście niesamowici !!!

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

            Relację z tego wydarzenia można obejrzeć również w programie TVP3 „Obiektyw”.

          • Gościmy Policjantki

          • Na zaproszenie Dyrekcji naszej Szkoły mieliśmy przyjemność gościć Policjantki z Komendy Policji w Łapach. Panie Policjantki omówiły z uczniami klas 7-8 kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich. To bardzo ważne spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości uczniów min. na temat konsekwencji stosowania cyberprzemocy, różnic między wykroczeniem a przestępstwem, pomocnictwa w przestępstwie, zasad przeszukań nieletniego oraz wiele innych zagadnień. Poniżej zamieszczamy krótką relację z wydarzenia.

          • Mikołajkowy wyjazd klas IV, V i VI.

          • Świętowanie rozpoczęliśmy świątecznym filmem "List do Św. Mikołaja" w Helios Biała, następnie udaliśmy się na kuchenne warsztaty w Da Grasso, gdzie Uczniowie samodzielnie przygotowali swoje pizze.

            To był udany dzień.

          • „Starszy kolega, starsza koleżanka”

          • W ramach projektu profilaktycznego „Starszy kolega, starsza koleżanka” uczniowie klasy Vl i dzieci z grupy „Biedronki” wykonywali pocztówki bożonarodzeniowe. Kartki trafią do Weteranów ll wojny światowej, którym zawdzięczamy wolność i niepodległą Polskę oraz do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach.

            W Święta nikt nie powinien być sam!

          • „Medal Komisji Edukacji Narodowej"

          • W dniu dzisiejszym Dyrektor szkoły, Pani Joanna Danilczuk odebrała z rąk Wojewody Podlaskiego - pana Jacka Brzozowskiego, „Medal Komisji Edukacji Narodowej" za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczystość odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

            Społeczność szkolna składa najserdeczniejsze gratulacje!

    • Kontakty

      • Zespół Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Surażu
      • 85 650 31 21
      • Szkolna 1
        18-105 Suraż
        Poland
      • Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu
        ul. Bielska 17
        18- 105 Suraż

        tel. 85 650 31 25
      • AE:PL-56451-77218-WRUAH-24
      • korespondencję należy przesyłać na adres: sekretariat.zsipow@spsuraz.pl
    • Logowanie