Aktualności

          • 🌺🌻🌷Szkolna łąka kwietna🏵️🌼

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji wysiewania nasion łąki kwietnej. Podczas zajęć poznali znaczenie roślin miododajnych oraz rolę owadów zapylających w przyrodzie, następnie wysiali nasiona różnych gatunków kwiatów. Dzięki temu powstanie kolorowa łąka, która będzie nie tylko ozdobą otoczenia szkoły, ale także miejscem przyjaznym dla pszczół, motyli i innych owadów. Akcja była doskonałą okazją do nauki poprzez działanie oraz rozwijania postaw proekologicznych wśród uczniów.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej lokalnej bioróżnorodności!

          • Akcje Czytelnicze w naszej szkole

          • ,,Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela..."

                                                                                                                 Władysław Orkan

            Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w akcję czytelnicze.

            Rok szkolny zakończyliśmy piknikiem z książką, któremu przyświecała idea akcji

            • ,,Czytanie na Polanie" i
            • ,,Tata też czyta".

            Zaproszeni goście

            • Burmistrz Miasta Suraża pan Henryk Łapiński,
            • Mama Seweryna pani Sylwia Filipczuk,
            • Tata Zuzi i Tymka pan Łukasz Niewiński,
            • Ksiądz Proboszcz Rafał Koptas,

            przeczytali przygody Detektywa Pozytywki oraz ,,Bajeczki do czytania z tatą" i ,,Mój Tata Mistrz świata".

            Bardzo dziękujemy za kolejne wspólne spotkanie i mamy nadzieję, że nasi uczniowie podczas wakacji nie zapomną o książkach.

          • Innowacja w Klasie I "Czytusiowy Pamiętnik"

          • Dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Czytusiowy pamiętnik”, której celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Przez cały okres trwania projektu dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach związanych z czytaniem, prowadzeniem pamiętnika oraz dzieleniem się swoimi wrażeniami po lekturze. Każda przeczytana historia stawała się inspiracją do rozmów, twórczych działań i odkrywania nowych emocji. Dzięki wspólnej pracy udało się nie tylko rozbudzić ciekawość czytelniczą, ale również rozwijać wyobraźnię, wzbogacać słownictwo oraz wzmacniać kompetencje społeczne i komunikacyjne dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za zaangażowanie, wsparcie i wspólne tworzenie wyjątkowej czytelniczej przygody. Mamy nadzieję, że nawyk sięgania po książkę pozostanie z dziećmi na długo, a „Czytusiowy pamiętnik” będzie miłym wspomnieniem pełnym inspirujących historii.

          • Bezpieczne wakacje

          • W poprzednim tygodniu Samorząd Uczniowski pod opieką pana Daniela Rysia przygotował kampanię dotyczącą bezpieczeństwa. W tym czasie przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku na wakacjach, nad wodą, w lesie czy w górach. Klasy wzięły udział w konkursie na dekoracje drzwi sal lekcyjnych. Omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, a zdobyte informacje przedstawiliśmy na plakatach. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo na drogach. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na spacer, aby przypomnieć znaki drogowe. Na lekcjach w-fu rowerzyści mogli sprawdzić się w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego. Szczególny nacisk położyliśmy na obowiązek poruszania się w kaskach rowerowych. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie psychicznym. W gabinecie pedagoga szkolnego działała strefa wyciszenia, gdzie uczniowie mogli odpocząć od zgiełku na przerwach.

            W poniedziałek odbył się apel podsumowujący wydarzenia z całego, poprzedniego tygodnia. Uczniowie zaśpiewali piosenkę przypominającą numery alarmowe. Rozstrzygnięty został również konkurs na dekorację drzwi. Pierwsze miejsca otrzymały klasy II i IV.

          • 🏆 Dumni z naszych uczniów! Za nami uroczysty apel nagród 🌟

          •  

            22.06.2026r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel, podczas którego wspólnie świętowaliśmy sukcesy naszych wspaniałych uczniów! 👏 Wytrwała praca, pasja i zaangażowanie przez cały rok szkolny przyniosły piękne owoce.

            Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym wręczyli dyplomy, nagrody książkowe oraz wyróżnienia dla uczniów, którzy:

            • 🥇 osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych,

            • 📚 pobili czytelnicze rekordy (w tym nasza Mistrzyni Czytelnictwa!),

            • 🎭 rozwijali swoje talenty i dbali o oprawę artystyczną w szkolnym Teatrze „Aplauz”,

            • 🤝 aktywnie działali na rzecz szkoły.

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym z całego serca gratulujemy! Jesteście dumą naszej szkoły i wspaniałym wzorem dla rówieśników.
            Życzymy Wam, aby te sukcesy były motywacją do zdobywania kolejnych szczytów! 🚀✨

          • Znowu na podium!!

          • Kolejny Sukces!!

            Szkolne Koło Teatralne "Aplauz" kończy rok szkolny z przytupem!

            9 czerwca wystapili na XI Regionalnym Festiwalu Teatrów Szkolnych "Mała Scena" w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, gdzie przedstawienie "Zemsta-Kołowrót" zajęło III miejsce Młodym aktorom oraz ich opiekunom p. Justynie Rytel oraz p. Beacie Ostaszewskiej - serdecznie GRATULUJEMYi życzymy kolejnych sukcesow w następnym roku szkolnym!
            Aplauz nie mówi do widzenia tylko do rychłego zobaczenia!

          • Wizyta w Urzędzie Miejskim

          • 12.06 uczniowie klas I–III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Surażu. Podczas wizyty mieli okazję poznać pracę urzędników oraz dowiedzieć się, jak funkcjonuje samorząd i jakie sprawy załatwia się w urzędzie. Była to ciekawa lekcja wiedzy o naszej małej ojczyźnie.

            Po zwiedzaniu przyszedł czas na małą przyjemność – wspólne wyjście do sklepu na pyszne lody. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że wycieczka była bardzo udana.

            Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Surażu za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję.

          • „Dzieli nas tylko wiek”.

          • 9 czerwca uczniowie klasy VII i grupa „0” wraz z wychowawcami świętowali podsumowanie innowacji pedagogicznej „Dzieli nas tylko wiek”. Spotkaniu towarzyszyły wspólne rozmowy, wspomnienia i zabawy. To był wyjątkowo miło spędzony czas!

          • Dzień Dziecka pełen wrażeń – słońce, sport i wielkie emocje!

          • W naszej szkole świętowanie Dnia Dziecka stało się prawdziwym festiwalem radości i aktywności. Pogoda dopisała, a uśmiechy na twarzach uczniów były najlepszym dowodem na to, że tegoroczne obchody przejdą do historii jako wyjątkowo udane.

            Głównym punktem programu był tradycyjny Bieg Patrona Szkoły, który dostarczył nam wielu sportowych emocji i ducha zdrowej rywalizacji. Tuż po nim emocje nie opadły – uczniowie wzięli udział w licznych rozgrywkach sportowych oraz grach i zabawach na świeżym powietrzu. Wielką atrakcją okazały się zajęcia z wojskiem, gdzie pod czujnym okiem profesjonalistów nasi podopieczni mogli sprawdzić swoją dyscyplinę i sprawność. Całość zwieńczyło wspólne ognisko, przy którym w przyjaznej atmosferze regenerowaliśmy siły.

            Sukces tego wydarzenia to zasługa wielu osób o wielkich sercach. Składamy serdeczne podziękowania:

            • Radzie Rodziców – za wsparcie w przygotowaniach oraz ufundowanie pamiątkowych medali, które
              z dumą noszą nasi mali sportowcy.

            • Państwu Julicie i Mariuszowi Dziemianiuk – za udostępnienie dmuchańców, które były oblegane przez cały dzień.

            • OSP w Surażu – za przygotowanie fantastycznych atrakcji, które zawsze budzą ogromny entuzjazm.

            • Przewodniczącej Rady Miasta Pani Teresie Ponińskiej oraz Zastępcy Burmistrza Panu Markowi Uszyńskiemu– za obecność, każde dobre słowo oraz przepyszne słodkie upominki, które osłodziły nam ten dzień.

            Dziękujemy, że wspólnie stworzyliśmy tak piękne wspomnienia dla naszych uczniów!

          • Sukces w Konkursie Matematycznym

          • Sukces trojga uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

            Alicja Korolczuk kl IV 

            Julia Puziuk kl. IV 

            Gabriel Wilenta kl. III 

            Uczniowie zostali WYRÓŻNIENI w kategorii Maluch

            GRATULUJEMY wyróżnionym oraz wszystkim uczniom, którzy w tym roku wzięli udział w konkursie.

      • Kontakty

        • Zespół Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Surażu
        • 85 650 31 21
        • Szkolna 1
          18-105 Suraż
          Poland
        • Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu
          ul. Bielska 17
          18- 105 Suraż

          tel. 85 650 31 25
        • AE:PL-56451-77218-WRUAH-24
        • korespondencję należy przesyłać na adres: sekretariat.zsipow@spsuraz.pl
      • Logowanie