,,Dzieci! - dumne miejcie zamiary , górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie"
,,Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy".
Janusz Korczak
Dnia 16.10.2024 roku uczniowie klasy VII wzięli udział w akcji ,,Pielęgnujemy idee Korczaka" w ramach projektu ,,Las Korczakowski".
Celem projektu jest upamiętnienie Janusza Korczaka, wszystkich osób z nim współpracujących, a nade wszystko dzieci, które zginęły w Obozie Zagłady Treblinka II. Uczniowie zasadzili drzewo na dowód tego, że idee humanistyczne i propozycje wychowawcze Janusza Korczaka do dziś inspirują wielu pedagogów, opiekunów i obrońców praw dziecka. Zasadzenie, a następnie pielęgnowanie drzew, jest formą włączenia biorących udział do aktywnego tworzenia własnych ścieżek pamięci o ważnych postaciach i znaczących wydarzeniach historycznych, jest również zachętą do ochrony naturalnego środowiska i dbania o przyrodę.
