Strona główna
Bezpieczne wakacje
3W poprzednim tygodniu Samorząd Uczniowski pod opieką pana Daniela Rysia przygotował kampanię dotyczącą bezpieczeństwa. W tym czasie przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku na wakacjach, nad wodą, w lesie czy w górach. Klasy wzięły udział w konkursie na dekoracje drzwi sal lekcyjnych. Omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, a zdobyte informacje przedstawiliśmy na plakatach. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo na drogach. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na spacer, aby przypomnieć znaki drogowe. Na lekcjach w-fu rowerzyści mogli sprawdzić się w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego. Szczególny nacisk położyliśmy na obowiązek poruszania się w kaskach rowerowych. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie psychicznym. W gabinecie pedagoga szkolnego działała strefa wyciszenia, gdzie uczniowie mogli odpocząć od zgiełku na przerwach.
Jumper Park!
17 czerwca klasa 3 spędziła aktywnie czas w parku trampolin Jumper Park.
1
🏆 Dumni z naszych uczniów! Za nami uroczysty apel nagród 🌟
22.06.2026r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy apel, podczas którego wspólnie świętowaliśmy sukcesy naszych wspaniałych uczniów! 👏 Wytrwała praca, pasja i zaangażowanie przez cały rok szkolny przyniosły piękne owoce.
Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym wręczyli dyplomy, nagrody książkowe oraz wyróżnienia dla uczniów, którzy:
Znowu na podium!!
Kolejny Sukces!!
Szkolne Koło Teatralne "Aplauz" kończy rok szkolny z przytupem!
9 czerwca wystapili na XI Regionalnym Festiwalu Teatrów Szkolnych "Mała Scena" w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, gdzie przedstawienie "Zemsta-Kołowrót" zajęło III miejsce Młodym aktorom oraz ich opiekunom p. Justynie Rytel oraz p. Beacie Ostaszewskiej - serdecznie GRATULUJEMYi życzymy kolejnych sukcesow w następnym roku szkolnym!
Aplauz nie mówi do widzenia tylko do rychłego zobaczenia!
Wizyta w Urzędzie Miejskim
12.06 uczniowie klas I–III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Surażu. Podczas wizyty mieli okazję poznać pracę urzędników oraz dowiedzieć się, jak funkcjonuje samorząd i jakie sprawy załatwia się w urzędzie. Była to ciekawa lekcja wiedzy o naszej małej ojczyźnie.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na małą przyjemność – wspólne wyjście do sklepu na pyszne lody. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że wycieczka była bardzo udana.
„Dzieli nas tylko wiek”.
9 czerwca uczniowie klasy VII i grupa „0” wraz z wychowawcami świętowali podsumowanie innowacji pedagogicznej „Dzieli nas tylko wiek”. Spotkaniu towarzyszyły wspólne rozmowy, wspomnienia i zabawy. To był wyjątkowo miło spędzony czas!
Dzień Dziecka pełen wrażeń – słońce, sport i wielkie emocje!
W naszej szkole świętowanie Dnia Dziecka stało się prawdziwym festiwalem radości i aktywności. Pogoda dopisała, a uśmiechy na twarzach uczniów były najlepszym dowodem na to, że tegoroczne obchody przejdą do historii jako wyjątkowo udane.
Głównym punktem programu był tradycyjny Bieg Patrona Szkoły, który dostarczył nam wielu sportowych emocji i ducha zdrowej rywalizacji. Tuż po nim emocje nie opadły – uczniowie wzięli udział w licznych rozgrywkach sportowych oraz grach i zabawach na świeżym powietrzu. Wielką atrakcją okazały się zajęcia z wojskiem, gdzie pod czujnym okiem profesjonalistów nasi podopieczni mogli sprawdzić swoją dyscyplinę i sprawność. Całość zwieńczyło wspólne ognisko, przy którym w przyjaznej atmosferze regenerowaliśmy siły.
Sukces w Konkursie Matematycznym
Sukces trojga uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Alicja Korolczuk kl IV
Julia Puziuk kl. IV
Gabriel Wilenta kl. III
Uczniowie zostali WYRÓŻNIENI w kategorii Maluch
GRATULUJEMY wyróżnionym oraz wszystkim uczniom, którzy w tym roku wzięli udział w konkursie.
Konkurs Recytatorsko- Muzyczny
28.05.2026 r. uczennice naszej szkoły:
Lena Kłosko– uczennica klasy VI,
Lena Bibułowicz– uczennica klasy VIII,
Kalina Łupińska– uczennica klasy VIII,
Zuzanna Pańkowska– uczennica klasy VIII,pod kierunkiem pani Beaty Ostaszewskiej oraz pani Moniki Roszkowskiej wzięły udział w X Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, który odbył się w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym.
👨👩👧👦Dzień Rodziny🧑🍼
Dnia 28 maja odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały wzruszające występy artystyczne, recytując wiersze, śpiewając piosenki i odgrywając scenki teatralne. Podziękowały w ten sposób rodzicom za miłość i troskę.
9
Pasja, wiedza i pszczoły – relacja z II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Pszczelarstwie
26 maja 2026r. w ramach Dnia Młodego Pszczelarza oraz Dnia Otwartego Zespołu Szkół Rolniczych
im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie, odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Pszczelarstwie, który przyciągnął liczne grono młodych pasjonatów przyrody. Naszą szkołę reprezentowały: Angelika Wołoszczyk z klasy VII i Lena Bibułowicz z klasy VIII.
Tydzień czytania dzieciom
26 maja 2026r. rozpoczęliśmy jubileuszowy XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację - Cała Polska Czyta Dzieciom.
W bibliotece szkolnej gościliśmy przedszkolaki z grupy Biedronki, panią Ewę oraz panią Renatę.
Dzieci wysłuchały opowieści ,,Muminki szukają domu" czytanej przez starsze koleżanki - uczennice klasy IV. Ta opowieść pokazuje, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina, a także to, aby mieć swoje szczęśliwe miejsce na ziemi.
‼️Sukces szkolnego teatru!‼️
Melpomena 2026 - VIII Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.
11 zespołów teatralnych, a wśród nich nasi uczniowie!
Klasa VI i ich teatr Aplauz, wystąpili z przygotowawanym, wraz z p. Justyną Rytel i p. Beatą Ostaszewską przedstawieniem autorstwa p. Beaty Ostaszewskiej "Zemsta-kołowrót".
Niezapomniana przygoda z programem „Poznajemy Podlaskie”
9 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynującej wyprawie edukacyjnej śladami podlaskiej przyrody. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z programu „Poznajemy Podlaskie”.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Muzeum Mleka w Grajewie, gdzie podczas zwiedzania i warsztatów poznaliśmy tajniki mleczarstwa.
Wojewódzki Konkursu Plastyczny
Z radością informujemy, iż 14 maja 2026 r. uczennice naszej szkoły
- Zosia Dryl ucz. klasy II
- Tosia Rokicka ucz. klasy IV
zostały laureatkami VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na projekt banknotu pt. "Żyjmy zdrowo,
na sportowo”Laureatki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku.
