Strona główna
Akcja „Żonkil Nadziei” w naszej szkole!
Miło nam ogłosić, że 30 marca rozpoczynamy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu pierwszą edycję pięknej i ważnej inicjatywy — „Żonkil Nadziei”, organizowanej na rzecz Hospicjum Proroka Eliasza.
Celem akcji jest szerzenie wiedzy o opiece paliatywnej oraz budowanie postawy wrażliwości i bezinteresownej pomocy wobec osób chorych i cierpiących. W tym roku akcja potrwa do końca kwietnia.
💦Aktywni- Błękitni💦
W ramach programu „Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie” uczniowie klasy lV i VII z okazji Światowego Dnia Wody przystąpili do Wodnego Quizu.
Uczniowie, którzy wygrali:
- Lena Maciejczuk- klasa lV
- Natalia Karczewska- klasa VII
- Dominik Sołowianiuk- klasa VII
- Fabian Marciszewski- klasa VII
"Ruszamy w drogę!
Mamy świetną wiadomość! Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 000 zł w ramach programu „Poznaj Podlaskie” 2026. Dzięki otrzymanym środkom nasi uczniowie wezmą udział w wyciecze edukacyjnej, podczas której odkryją najpiękniejsze zakątki i uroki naszego regionu.
Podlaskie czeka!
Konkurs „Projekt z ZUS” – etap szkolny rozstrzygnięty!
Z radością informujemy, że w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II został zakończony etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Projekt z ZUS”. Uczniowie mogli przygotować prace w formie plakatu, komiksu, filmu lub rolki, pokazując w kreatywny sposób, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.
Najlepszą pracę przygotowała:
Dzień Edukacji Prawnej
26 marca uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie, inicjatywie lekcji
z prawnikami i prawniczkami z okazji Dnia Edukacji Prawnej 2026’współorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorządy i zrzeszenia zawodów prawniczych. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Edukacji.
Sukces naszych uczniów
27 marca Chór,, Złote Nutki’’:
Natalia Dziemianiuk
Lena Maciejczuk
Anna Łupińska
Hanna Jabłońska
Zuzanna Rudnicka
Amelia Średzińska
Nikola Owczarczuk
Tosia Rokicka
Ewa Hryniewicka
Gabriela Rędzina
Marcel Zawada
i uczennica klasy VI,
Lena Kłosko - występ solo,
pod kierunkiem Pani Moniki Roszkowskiej reprezentowali Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Surażu podczas Konkursu Piosenki Poetyckiej dla dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego- ,,Wiosenny Powiew”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białymstoku.
🎥🎞️W starym kinie📽️🎬
3123 marca uczniowie Naszej szkoly wybrali sie w podróż do zamierzchłych czasów, kiedy na swiecie nie bylo jeszcze smartfonow, tabletow i komputerów, a animacje tworzone były odręcznie.. Stare Kino Dzieciom - trzymodułowe warsztaty autorstwa pana Dariusza Piwowarskiego, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak powstała kreskówka, kim był kinooperator, a na koniec dzięki projektorowi z lat 70., obejrzeliśmy bajkę z dawnych lat.
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Wycieczka do Fabryki Misia w Białymstoku
2Wiosenne zabawy z zajączkiem w Fabryce Misia grup 4-5 latków oraz zerówki.
Nadejście WIOSNY🐝🌷🦋 nocowanka w szkole 😴🌛 ⭐
Uczniowie klasy IV świętowali nadejście WIOSNY nocowanką w szkole
Akcja zorganizowana została przez bibliotekę szkolną we współpracy z Miejską Biblioteką w Surażu.
Wśród atrakcji były:
warsztaty malowania kamieni,
gry i zabawy integracyjne,
rozgrywki sportowe,
wspólna kolacja i śniadanie,
nocne rozmowy i dużo śmiechu
🎒 Dzień bez plecaka i 🌸🌷 wiosenny pokaz mody 📸 📸
Z okazji powitania Wiosny w naszej szkole odbył się wyjątkowy dzień pełen zabawy i kreatywności.
Jedną z atrakcji był Dzień bez plecaka, podczas którego uczniowie przynieśli swoje książki i przybory zapakowane w nietypowy sposób. Zamiast plecaków pojawiły się walizki, koszyki, pudełka, a nawet garnki czy poduszki. Pomysłowość uczestników była ogromna i wywoływała wiele śmiechu.
Kierunek: Przyszłość! Promujemy kształcenie zawodowe 🛠️🎓
Nasza szkoła aktywnie włącza się w realizację jednego z priorytetowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025/2026: „Promocja kształcenia zawodowego w szkołach podstawowych oraz w środowisku pracodawców. Wzmocnienie roli doradztwa zawodowego”.
Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Chcemy, aby nasi uczniowie wybierali mądrze, łącząc swoje talenty z konkretnymi umiejętnościami poszukiwanymi na rynku pracy.
🌸🌼🌸🌼 Warsztaty artystyczne Jelly Art 3D 🌸🌼🌸🌼
W dniu 18 i 19 marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole Zespół Flower Art Słodkie Cuda 3D,Panią Anetę Sawczenko, Cukiernika, właścicielkę Pracowni Flower Art Słodkie Cuda 3D:
- Dwukrotną złotą medalistkę Międzynarodowych Mistrzostw Techniki Jelly Art 3D.
- Autorkę powieści kryminaln
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Podsumowanie konkursu "NAJCIEKAWSZY STROIK WIOSENNY"
3W lutym w naszym przedszkolu ogłosiliśmy konkurs na przygotowanie najciekawszego stroika wiosennego. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były mgr Magdalena Tworkowska i mgr Ewa Manoś.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej dzieci oraz integracja wspólnoty rodzinnej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Do konkursu zgłoszono dwadzieścia siedem prac. Wykonane stroiki były przepiękne, a wybór najładniejszych z nich był niesamowicie ciężkim zadaniem.
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Smacznie, zdrowo, kolorowo...
3Jak co miesiąc, dzieci z naszego przedszkola samodzielnie przygotowały podwieczorek. Tym razem na stołach królował jogurt z różnorodnymi dodatkami. Każdy mógł skomponować swoją porcję według własnych upodobań.
Nie zabrakło kolorowych galaretek, świeżych owoców i chrupiących ciasteczek. Było nie tylko pysznie, ale też bardzo kreatywnie!
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Innowacja pedagogiczna "Różni nas tylko wiek"
1Wiosenne zajęcia sportowe dzieci z grupy "0" oraz uczniów klasy VII w ramach innowacji pedagogicznej "Różni nas tylko wiek".
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Zakładamy wiosenny ogródek
1W dniu 16 marca dzieci z grupy Motylki założyły swój wiosenny ogródek. Dzieci mogły samodzielnie wysiewać nasiona oraz sadzić cebulki do doniczek. W naszym ogródku znalazły się: cebula, rzeżucha oraz aksamitki. Dzięki bezpośredniej obserwacji przedszkolaki będą mogły poznać cykl rozwojowy roślin, a także uczyć się systematycznej pielęgnacji i odpowiedzialności za rośliny. Kącik przyrodniczy z pewnością pobudzi ciekawość i aktywność poznawczą dzieci. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze zielone listki!
Źródło Wiary i Droga Krzyża – Drugi Dzień Rekolekcji Szkolnych w Surażu
Za nami drugi dzień rekolekcji wielkopostnych, który obfitował w głębokie treści, wspólną modlitwę. Nasza społeczność szkolna kontynuowała czas duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
Spotkania z rekolekcjonistami
Dzień rozpoczęliśmy od spotkań w grupach. Na hali gimnastycznej uczniowie spotkali się z naszym głównym Księdzem Rekolekcjonistą Pawłem Zalewskim. Był to czas wspólnego śpiewu, ale przede wszystkim rozmowy
o tym, jak odnaleźć swoje miejsce w Kościele i otworzyć serce na działanie Bożej łaski.
Czas zatrzymania i refleksji – relacja z I dnia Rekolekcji Wielkopostnych
Dzisiejszy dzień w naszej szkole miał wyjątkowy charakter. Zamiast dźwięku dzwonka wzywającego na lekcje, towarzyszył nam nastrój skupienia, wspólnej modlitwy i twórczego działania. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które są dla naszej społeczności czasem duchowego przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Rekolekcje Wielkopostne
W codziennym szkolnym hałasie, między dzwonkiem a sprawdzianem, trudno usłyszeć własne myśli. Dlatego tegoroczne rekolekcje wielkopostne są dla nas tak ważne. To czas, w którym zatrzymujemy się, by w ciszy poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Niech ten czas przyniesie nam spokój i siłę na nadchodzące tygodnie!
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Góra Grosza 2026 – dziękujemy!
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w PoMOC za GROSZE!
