W poprzednim tygodniu Samorząd Uczniowski pod opieką pana Daniela Rysia przygotował kampanię dotyczącą bezpieczeństwa. W tym czasie przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku na wakacjach, nad wodą, w lesie czy w górach. Klasy wzięły udział w konkursie na dekoracje drzwi sal lekcyjnych. Omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, a zdobyte informacje przedstawiliśmy na plakatach. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo na drogach. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na spacer, aby przypomnieć znaki drogowe. Na lekcjach w-fu rowerzyści mogli sprawdzić się w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego. Szczególny nacisk położyliśmy na obowiązek poruszania się w kaskach rowerowych. Nie zapomnieliśmy również o bezpieczeństwie psychicznym. W gabinecie pedagoga szkolnego działała strefa wyciszenia, gdzie uczniowie mogli odpocząć od zgiełku na przerwach.
W poniedziałek odbył się apel podsumowujący wydarzenia z całego, poprzedniego tygodnia. Uczniowie zaśpiewali piosenkę przypominającą numery alarmowe. Rozstrzygnięty został również konkurs na dekorację drzwi. Pierwsze miejsca otrzymały klasy II i IV.
