Aktualności
Zebranie
Zmieniamy się dla Was! Nowe oblicze naszej szkoły
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!
Mamy nadzieję, że zauważyliście pozytywne zmiany, jakie zachodzą w naszym najbliższym otoczeniu. Wierzymy, że otoczenie, w którym się uczymy i spędzamy czas, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie
i energię do pracy. Bo po prostu lubimy, kiedy jest pięknie! 💚Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców! 🤝
Realizacja tych zmian nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia naszej Rady Rodziców. Dziękujemy za zaangażowanie, które sprawiło, że teren wokół szkoły stał się bardziej przyjazny i estetyczny. Państwa pomoc to dowód na to, że wspólnie możemy tworzyć wspaniałe miejsce dla naszych dzieci.
Ukłony dla Pań z obsługi szkoły 👩🌾
Słowa uznania kierujemy również do naszych niezastąpionych Pań z obsługi. To dzięki ich ciężkiej pracy, staranności rośliny i infrastruktura szkolna wyglądają tak wspaniale. Wasz wysiłek włożony w upiększanie terenu szkoły jest widoczny na każdym kroku – dziękujemy!
Razem tworzymy naszą szkołę 🏫
Każda nowa roślina, uporządkowane otoczenie to krok w stronę szkoły naszych marzeń. Mamy nadzieję, że szkolna przestrzeń będzie dla uczniów miejscem radosnego wypoczynku podczas przerw i źródłem dumy z naszej placówk
2
🍀🤞Trzymamy kciuki za ósmoklasistów
Spotkanie Dyrekcji z Uczniami Klas Ósmych przed Egzaminem
Zbliża się jeden z ważniejszych momentów w pierwszym etapie edukacji naszych uczniów– Egzamin Ósmoklasisty. Z tej okazji, w dniu dzisiejszym- 8 maja, Dyrekcja Szkoły spotkała się z młodzieżą klas ósmych.
Spotkanie miało charakter motywacyjny. Dyrekcja Szkoły złożyła uczniom życzenia powodzenia, jasności umysłu oraz uzyskania wyników, które otworzą im drzwi do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
Ważną częścią spotkania było również przypomnienie sprawdzonych metod radzenia sobie ze stresem przedegzaminacyjnym. Dyrekcja podkreśliła, jak kluczową rolę w tych dniach odgrywa odpowiedni odpoczynek, sen, dbałość o kondycję fizyczną oraz techniki relaksacyjne, które pomagają opanować emocje na sali egzaminacyjnej.
Cała społeczność szkolna dołącza się do tych życzeń. Jesteśmy z Was dumni i wierzymy w Wasze możliwości!
Rekrutacja 2026
Egzamin ósmoklasisty
🧑🚒🚒Z wizytą u bohaterów – uczniowie klas I-III w remizie OSP w Surażu
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, uczniowie klas I-III naszej szkoły odwiedzili dzisiaj remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Surażu. Celem wizyty było złożenie serdecznych podziękowań wszystkim strażakom za ich codzienny trud, niezwykłą odwagę oraz stałą gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom naszej gminy.
Podczas spotkania dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, obejrzeć specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba w mundurze. Uczniowie wręczyli strażakom własnoręcznie przygotowaną ogromną laurkę, wyrażając swoją wdzięczność za bezpieczeństwo, które nam zapewniają.
Wizyta ta była dla najmłodszych nie tylko wielką przygodą, ale przede wszystkim cenną lekcją szacunku do trudnej i odpowiedzialnej pracy. Jeszcze raz życzymy wszystkim Druhom bezpiecznych powrotów z każdej akcji!
3
🚔 👮♀️👮♀️ Spotkanie profilaktyczne 👮♀️👮♀️ 🚔
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem pani aspirant Moniki Perkowskiej oraz pani sierżant Moniki Muszyńskiej.
Na co dzień obie funkcjonariuszki zajmują się sprawami wykroczeń i przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie – i właśnie temu ważnemu zagadnieniu poświęcona była główna część spotkania.
Uczniowie klas IV i V mieli okazję nie tylko utrwalić swoją wiedzę, ale także zdobyć nowe, cenne informacje dotyczące przemocy rówieśniczej, zachowań ryzykownych oraz zasad ruchu drogowego.
Mamy nadzieję, że przekazane dziś treści będą dla uczniów realnym wsparciem w codziennych sytuacjach i pomogą im podejmować odpowiedzialne oraz bezpieczne decyzje.
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PRZEDSZKOLA
Terminarz rekrutacji uzupełniającej do Przedszkola Samorządowego Jednooddziałowego w Surażu
- od 05.05.2026r. do 12.05.2026r. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami
potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów uwzględnianych w postępowaniu
rekrutacyjnym.- od 15.05.2026r. do 19.05.2026r. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków do przedszkola
i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postepowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej wezwań
do przedłożenia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach.- 20.05.2026r. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.
- od 21.05.2026r. do 25.05.2026r. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego
oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym.- 26.05.2026r. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i listy
kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym.https://suraz.pl/asp/pliki/2026/01/zarzadzenie_nr_2.2026_w_sprawie_rekrutacji.pdfhttps://suraz.pl/asp/pliki/2026/01/zarzadzenie_nr_2.2026_w_sprawie_rekrutacji.pdf
Przyszłość w mundurze – żołnierz gościem w naszej szkole.
Spotkanie uczniów klasy VIII z pracownikiem 18 Pułku Rozpoznawczego im gen. brygady Nikodema Sulika, na którym przyszli absolwenci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Oddziału przygotowania wojskowego
w II Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarneckiego w Łapach.
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Innowacja pedagogiczna "Dzieli nas tylko wiek"
2W ramach innowacji pedagogicznej "Dzieli nas tylko wiek" odbyło się kolejne spotkanie dzieci z grupy "0" oraz uczniów klasy VII. Tym razem uczestnicy wspólnie wykonali gazetkę do świetlicy poświęconą Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas zajęć przypomniano najważniejsze fakty dotyczące tego wydarzenia, rozmawiano o znaczeniu ojczyzny w życiu każdego człowieka oraz o symbolach narodowych. Spotkanie przebiegało w atmosferze współpracy, zaangażowania i wzajemnej życzliwości.
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami”
Od 1 października do 30 kwietnia grupa „Motylków” uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Gramy zmysłami”. W ramach projektu dzieci brały udział w comiesięcznych zajęciach poświęconych poszczególnym zmysłom.
Przedszkolaki z zaangażowaniem realizowały różnorodne aktywności, rozwijając swoje umiejętności poprzez zabawę i doświadczenie. Wśród zrealizowanych działań znalazły się m.in.:
-ścieżka sensoryczna,
-ćwiczenia rozwijające zmysł węchu,
-zadania związane ze wzrokiem,
-aktywności słuchowe,
-zabawy dotykowe,
-odkrywanie smaków,
-ćwiczenia równowagi.
Projekt był dla dzieci cennym doświadczeniem, które pozwoliło im lepiej poznawać świat poprzez zmysły oraz rozwijać ciekawość i kreatywność.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat.
To była wyjątkowa i inspirująca przygoda.
Koordynator projektu:
Magdalena Tworkowska
🤍❤️Lekcja patriotyzmu
Za nami wyjątkowa lekcja patriotyzmu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w której uczestniczyli zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii nie zabrakło hymnu państwowego, pocztu sztandarowego oraz wzruszającego występu młodzieży szkolnej i chóru pod kierownictwem pani Moniki Roszkowskiej. Pani dyrektor Joanna Danilczuk przypomniała nam historię majowych świąt: 1,2 oraz 3 Maja. Pan burmistrz Henryk Łapiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Teresa Ponińska oraz ks. Proboszcz Rafał Koptas pogratulowali pięknego występu, zaś pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że symbolem tych pięknych świąt będą zawieszone flagi państwowe na naszych domach.
2
🎼🎶Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego
30.04.2026r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w szkolnym konkursie muzycznym, który odbył się 16 kwietnia. Jury w składzie:
- Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Teresa Ponińska
- Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych Pani Iwona Michałowska
- Sekretarz Gminy Pan Marek Uszyński
- Dyrektor Szkoły Pani Joanna Danilczuk
- Nauczycielka muzyki Pani Monika Roszkowska
- Nauczycielka współorganizująca Pani Monika Płońska
przyznało nagrody i wyróżnienia.
miejsce I
Lena Kłosko
Lena Maciejczuk i Zuzanna Rudnicka
miejsce II
Maria Szczęsnowicz
Gabriel Wilenta
miejsce III
Amelia Tomczak i Julia Patejuk
Zuzanna Kondraciuk, Małgorzata Łupińska i Zuzanna Chim
wyróżnienia
Szymon Mojsak, Bartłomiej Wilenta, Filip Jabłoński, Zuzanna Zawada, Marcel Zawada, Zuzanna Radziszewski, Klara Litwińczuk, Oliwia Faszczewska, Patrycja Masłowska, Gabriela Rędzina, Ewa Hryniewicka
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy
Podziękowania kierujemy do członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
za sfinansowanie nagród w konkursie w kwocie 1500zł.Dzięki temu każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę: za miejsce uczniowie otrzymali bon podarunkowy
do sklepu Decathlon, a uczniowie wyróżnieni, bilet do kina Helios.
Organizatorzy konkursu:
p. Monika Roszkowska
p. Małgorzata Lipińska
p. Karolina Olszańska
7
Przerwa majowa
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Jeżyk Samochwała
229 kwietnia 2026 r. po raz kolejny gościliśmy aktorów Teatru Profilaktycznego „MAGIK” z Białegostoku. Przedszkolaki obejrzały zabawną opowieść o zarozumiałym jeżyku Pafnucym Pyszałce, który nieustannie się przechwalał, twierdząc, że wszystko wie i na wszystkim się zna. Wkrótce okazało się jednak, że jego słowa to tylko puste przechwałki, będące przyczyną zarówno zabawnych, jak i niebezpiecznych nieporozumień.
Spektakl przybliżył dzieciom różne zawody (m.in. lekarza, nauczyciela i strażaka), podkreślając, jak ważne są pokora oraz ciągłe rozwijanie wiedzy i umiejętności.
Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny spektakl
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
Dzień Książki
"Kto czyta książki, żyje podwójnie".
Umberto Eco
2W dniu 28 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek oraz oglądały różne rodzaje książek. Grupa „Motylki” wykonała piękne zakładki do książek. Starszacy stworzyli własną książkę oraz odwiedzili bibliotekę szkolną.To wyjątkowe święto przybliżyło najmłodszym, jak ważne jest dbanie o książki i okazywanie im szacunku.
To był dzień pełen uśmiechu, inspiracji i miłości do książek!
„Biało – czerwona… w moim domu, moim mieście, moim kraju”.
Serdeczne zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym, orgaznizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, pt. „Biało – czerwona… w moim domu, moim mieście, moim kraju”.
Przedmiotem konkursu są fotografie polskiej flagi i otoczenia, w którym jest eksponowana na terenie województwa podlaskiego.
Warunki uczestnictwa:
a) udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny;
b) każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 zdjęcie (wywołane w formacie 15 cm x 20 cm lub 15 cm x 21 cm);
c) fotografie powinny odzwierciedlać cel i przedmiot konkursu, muszą być wykonane samodzielnie. Wyklucza się zdjęcia tworzone wspólnie;
d) wyklucza się prace oparte na fotomontażu (dopuszczalna jest korekta ekspozycji, kontrastu, nasycenia);
e) prace zawierające treści sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami nie będą oceniane;
f) autor zdjęć posiada pełnię praw autorskich do przesłanego przez niego zdjęcia; g) przesłane na konkurs zdjęcie nie narusza praw osób trzecich (osobistych, majątkowych, autorskich), a jeżeli zdjęcie zawiera wizerunek osoby, autor posiada zgodę na wykorzystanie i prezentację tego wizerunku;
g) wraz ze zdjęciem dostarczyć poprawnie uzupełnioną kartę uczestnika podpisana przez rodzica/prawnego opiekuna. (do pobrania u szkolnego koordynatora konkursu)
Wypełnione karty uczestnika wraz z wywołanym zdjęciem należy przynieść najpóźniej do 20 maja 2026 r., do p. Justyny Rytel - szkolnego koordynatora konkursu.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!
🏰 Przystanek: Przygoda! Nasza szkoła w Mieście Przygód Mandoria
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły przenieśli się do krainy zabawy, odwiedzając Mandorię – największy w Polsce całoroczny park rozrywki! To był dzień pełen emocji, śmiechu i wspólnej zabawy.
Mandoria przywitała nas niesamowitym klimatem portowego miasta z XVI wieku. Dzieci miały okazję skorzystać z licznych atrakcji, które dostarczyły każdemu solidnej dawki adrenaliny i radości.
Co działo się w Mieście Przygód?
Największą popularnością cieszyły się:
-
Rollercoastery: „Carrara” i „Merentis”, na których okrzyki radości mieszały się z dreszczykiem emocji.
-
Galeon: Olbrzymi statek wirujący na falach, który przetestował odwagę naszych uczniów.
-
Skarbiec: Ogromny lustrzany labirynt, z którego wyjście wcale nie było takie proste!
-
Karuzela wenecka: „Karawana”, która zachwyciła wszystkich swoim pięknem i detalami.
Wycieczka była nie tylko okazją do zabawy, ale także świetnym momentem na integrację międzyklasowej poza szkolnymi ławkami. Uczniowie wykazali się wzorową postawą, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy nawet
w drodze powrotnej.-
🌼🌸Z życia przedszkola🌸🌼
"Z KSIĄŻKĄ PRZEZ ŻYCIE".
Finał programu edukacyjnego "Z KSIĄŻKĄ PRZEZ ŻYCIE".
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". - Wisława Szymborska
